O firmie

Liaplan Nord GmbH jest liderem w produkcji materiałów budowlanych na rynku niemieckim. Od kilku lat z powodzeniem wprowadzamy nasze produkty także na rynki Europy Wschodniej oraz Skandynawii. Prowadzimy dystrybucję i sprzedaż produktów marki LIAPLAN ® na terenie Polski. Zapewniamy pełne wsparcie na wszystkich etapach realizacji prac, od pomiarów, sporządzenia planu budowy po transport i logistykę.
 

liaplan_nord

Naszą działalności rozpoczęliśmy w 1973 roku. Lata doświadczeń, konsekwentna realizacja postawionych celów, inwestycje w technologię produkcji, stała rozbudowa bazy i oferty, a przede wszystkim dostarczenie Klientowi najwyższej jakości produktów LIAPLAN ® pozwoliło zbudować solidną markę i pozycję wiarygodnego partnera biznesowego na rynkach europejskich.

Zajmujemy się produkcją i dystrybucją najwyższej jakości pustaków keramzytowych marki LIAPLAN ®, przeznaczonych dla budownictwa jedno- i wielorodzinnego. Oferujemy kompleksowy system pustaków do wykonania ścian wewnętrznych i zewnętrznych klasy premium oraz rozbudowany program uzupełniający prefabrykatów, który umożliwia wykonania każdego detalu architektonicznego.

Siedziba główna naszej firmy oraz zakład produkcyjny zlokalizowany jest niedaleko Berlina, około 6 km na północ od Brandenburga, nad rzeką Havel. Posiadamy nowoczesne hale produkcyjne, magazyny suche oraz magazyny do przechowywania surowców. Dysponujemy także własnym portem przeładunkowym i dźwigiem rzecznym.

Liaplan siedziba
Liaplan siedziba

 
 
 

Skrócona historia działalności

 
 

 • Rok 2016

  Kontynuujemy rozbudowę struktur firmy i przejmujemy LIAPLAN Süd GmbH z siedzibą w Breisach. Tym samym od roku 2016 jesteśmy odpowiedzialni za kompletną produkcję i wprowadzanie na rynek markowych produktów firmy LIAPLAN ®, na terenie całych Niemiec. Jako zaufany partner i niezawodny dostawca największych deweloperów i dystrybutorów materiałów budowlanych jesteśmy aktywni na rynkach zagranicznych Europy Wschodniej (w tym Polski) i Skandynawii. Nasze produkty spotykają się także z coraz większym zainteresowaniem klientów indywidualnych, którzy doceniają zalety pustaków keramzytowych i domu niskoenergetycznego.

 • Rok 2007

  Następuje zmiana nazwy z Bausteine Briest GmbH na LIAPLAN Nord GmbH. Pod nową nazwą, z tym samym zespołem rozszerzamy ofertę i z sukcesem wprowadzamy nasze kolejne produkty na rynek. Na terenie zakładu o powierzchni 50 000 m² obok własnego portu przeładunkowego z dźwigiem nad rzeką Havel znajdują się nowoczesne hale produkcyjne, suche magazyny oraz magazyny do przechowywania surowców.

 • Rok 1998

  Wykorzystując system pustaków keramzytowych LIAPLAN ®, w rekordowo krótkim czasie budujemy dom na terenie naszej fabryki. Powstaje on w niespełna 5 godzin i 25 minut – aż po samą wiechę. Dom z pustaków keramzytowych wznoszony jest przez 10 murarzy i staje się najszybciej zbudowanym domem na całym globie. Tym samym na stale zostaje wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Wydarzenie zyskuje rozgłos w mediach, a budynek do dnia dzisiejszego wykorzystywany jest do prowadzenia regularnych szkoleń oraz doradztwa dla inwestorów budowlanych i specjalistów.

 • Rok 1992

  Przeprowadzamy program inwestycyjny, modernizację oraz rozbudowę całego zakładu produkcyjnego. Wdrażamy nowe technologie produkcji i rozszerzamy naszą ofertę. Wprowadzamy na rynek pierwsze pustaki keramzytowe w inteligentnym systemie budowanie marki LIAPLAN®.

 • Rok 1973

  Od 1973 r. produkujemy lekkie pustaki betonowe do budowy mieszkań i gospodarstw rolnych.

 • Rok 1840

  Historia produkcji materiałów budowlanych w regionie Briest-Krahnepuhl sięga roku 1840. W tym czasie rozpoczęto wypalanie w piecu pierścieniowym żółtego klinkieru. Materiał powstawał z własnych złóż i był wykorzystywany głównie na placach budowy w centrum Berlina.