Liaplan ® dla Dewelopera
Ekonomiczne budowanie dzięki inteligentnym materiałom systemowym.
Spasowane pustaki, umożliwiające precyzyjną i racjonalną obróbkę – oto właśnie system pustaków LIAPLAN ®. Idealny dla wszystkich, którzy jednocześnie dbają o oszczędność kosztów budowy i energii oraz o środowisko. Inteligentne pustaki systemowe LIAPLAN ® zapewniają łatwe i szybkie budowanie bez mostków termicznych. Wybór materiałów systemowych z oferty LIAPLAN ® pozwala zredukować czas i koszty pracy pracy załogi. Dzięki właściwością mrozoodpornym, przerwy w procesie budowy w okresie zimowym nie są szkodliwe dla naszego materiału – nie pęka on w górnej warstwie pod wpływem niskich temperatur (co zdarza się w przypadku zastosowania pustaków ceramicznych).
system pustaków liaplan

 
Pustaki LIAPLAN ® łączą doskonałe właściwości gliny lias (odporność na uderzenie, ściskanie, ogień, mróz, rozkład chemiczny, akumulacja ciepła i izolacyjność cieplna) z dodatkowymi termoizolacyjnymi zaletami ekspandowanego polistyrenu.

Wysoki stopień prefabrykacji pustaków LIAPLAN ® skraca czas budowy.

Dzięki standaryzacji do czterech pustaków systemowych o wymiarze rastra 12,5 cm, precyzyjnemu wykonaniu produktów oraz obszernemu programowi uzupełniającemu możliwe jest znaczne ułatwienie pracy. Dostarczamy materiał gotowy i przygotowany pod konkretny projekt. Dlatego prace budowlane nie wymagają czasochłonnego docinania i piłowania, pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze.
 

Zobacz więcej informacji nt. Systemu budowania LIAPLAN ® >>

Mocne argumenty w momencie sprzedaży.

Dzięki udowodnionym bardzo dobrym właściwościom z zakresu fizyki budowli zastosowanie pustaków marki LIAPLAN ® pozwoli zbudować dom energooszczędny i prozdrowotny. Jednowarstwowa izolująca ściana z pustaków keramzytowych LIAPLAN ® zapewnia właścicielowi nie tylko oszczędność energii, ale również najniższe koszty dodatkowe – i to na bardzo długo. Konieczność późniejszego wykonania problematycznych systemów zewnętrznej izolacji termicznej nigdy nie wystąpi. Niezależnie od tego, czy chodzi o dom jedno- czy wielorodzinny – dzięki pustakom LIAPLAN ® będą Państwo mogli zaoferować inwestorowi solidny, zdrowy dom bez pleśni. Monolityczna, dyfuzyjna ściana z bloczków keramzytowych LIAPLAN ® w sposób optymalny magazynuje ciepło, zaś w lecie doskonale chroni przed upałem.

Dokładna i szybka obróbka, niewielki ciężar i zdrowie Twoich pracowników.
Pustaki LIAPLAN ® są bardzo dokładnie zwymiarowane, oszlifowane na gładko, a tolerancja odchyleń wysokości wynosi do 0,2 milimetra. Dzięki temu można przy nich stosować zaprawę cienkowarstwową, a grubość spoiny wspornej może wynosić tylko 1 mm (zwykle 12 – 15 mm). Oznacza to oszczędność materiału oraz dokładną i szybką obróbkę. Dzięki równomiernemu nanoszeniu zaprawy nie tworzą się mostki termiczne ani akustyczne, a wąskie spoiny sprawiają, że powierzchnia muru jest bardzo równa. 

Budowa z pustaków keramzytowych LIAPLAN ® to także większy komfort pracy i dbałość o zdrowie Twoich pracowników. Ciężar pustaków jest niewielki, dzięki czemu praca na budowie nie obciąża nadmiernie kręgosłupa. Dodatkowo przygotowane przez nas narzędzia pomocnicze do obróbki, takie jak dozowniki do zaprawy czy młotki murarskie, znacząco ułatwiają pracę z pustakami LIAPLAN ®.

liaplan ekologia
Łatwa praca kolejnych branż.
Kładzenie tynków na pustakach LIAPLAN ® jest szybkie i proste. Nie ma potrzeby wstępnego gruntowania, gdyż na ich płaskiej, ale chropawej powierzchni doskonale trzymają się wszystkie tynki. Także wszelkie prace elektryków i instalatorów są znacząco ułatwione. Nasze pustaki z keramzytu doskonale nadają się do montażu mebli, wieszania obrazów lub markiz.
liaplan ekologia
Zapoznaj się z naszą ofertą:
Cegły z gliny liasowej bez wypełnienia styropianem, przeznaczone do budowy ścian o wysokiej termoizolacyjności.

Pustaki z wypełnieniem kuleczkami Airpop w środku i najwyższymi właściwościami izolacyjnymi. Odporne na mróz, wilgoć i ogień.

Ściana klimatyczna LIAPLAN ® to komfortowy system grzewczy pozwalający na oszczędzanie energii. Poczuj przytulne ciepło.