Liaplan ® dla Ciebie

Wybór materiału budowlanego to kluczowa decyzja, mająca wpływ nie tylko na koszt budowy, ale przede wszystkim na późniejsze koszty utrzymania i bieżącej eksploatacji domu przez całe dekady. Inwestorzy powinni zatem dokonywać przemyślanych wyborów, uwzględniających aspekty energetyczne, zdrowotne i proekologiczne.

Oszczędność i dom niskoenergetyczny dzięki doskonałym właściwością w zakresie izolacji cieplnej.

Pustaki LIAPLAN ® wykazują doskonałe właściwości w zakresie izolacyjności cieplnej i akustycznej, pozwalając budować domy energooszczędne. Izolująca, monolityczna (jednowarstwowa) powłoka budynku stworzona przy zastosowaniu pustaków LIAPLAN ® umożliwia znaczące oszczędności energii, zaś w lecie doskonale chroni przed upałem. Pustaki LIAPLAN ® charakteryzują się wąskimi komorami, wypełnionymi granulkami polistyrenu, które ulegają związaniu pod ciśnieniem pary wodnej, co znacznie wzmacnia izolacyjność powierzchni bloczka keramzytowego. Pustaki LIAPLAN ® wykazują doskonałe właściwości w zakresie fizyki budowli i optymalną izolacyjnością cieplną, dzięki czemu spełniają wymagania najnowszego niemieckiego rozporządzenia o oszczędzaniu energii EnEV. 

Wybór materiału budowlanego z oferty LIAPLAN ® oraz zastosowanie okien, drzwi oraz izolacji dachu o odpowiednich parametrach pozwala uzyskać dom energooszczędny lub nawet pasywny.

liaplan ekologia
System pustaków dla Twojego zdrowia.

Pustaki keramzytowe LIAPLAN ® są mrozoodporne i całkowicie odporne na wilgoć. Zastosowanie naszego materiału sprawia, że wilgoć wnikająca w ściany budynku z keramzytu znajdującego się w stanie surowym, nie jest wchłaniana. Suche ściany zapewniają zdrowe, antyalergiczne warunki mieszkaniowe bez tworzenia się pleśni. Deklarowane współczynniki przenikania ciepła są wartościami rzeczywistymi od samego początku.
liaplan ekologia
Materiał do budowy domu, w pełni naturalny.

Glina lias to produkt naturalny. Jest to wyjątkowo szlachetna glina z równomiernie rozmieszczonymi cząstkami organicznymi. Stanowi ona podstawowy materiał budulcowy pustaków LIAPLAN ®. Bardzo drobno zmielony surowiec jest formowany w małe kuleczki, a tak powstały granulat rozgrzewany jest następnie do temperatury 1200°C. W tej wysokiej temperaturze równomiernie rozmieszczone cząstki organiczne ulegają wypaleniu, a kuleczki z gliny pęcznieją. W połączeniu z wypalanym z wapienia cementem z glinianych, odpornych na zgniatanie kulek o jądrze wypełnionym powietrzem powstaje doskonałej jakości, dyfuzyjny pustak keramzytowy LIAPLAN ®.

Ekonomiczne i szybkie budowanie z Inteligentnym Systemem LIAPLAN ®.

Wybierając pustaki keramzytowe marki LIAPLAN ® otrzymujesz kompletny, inteligentny system pustaków składający się z pustaków do ścian wewnętrznych i zewnętrznych (w tym mi.n. pustaki standardowe, pustaki szczytowe, uzupełniające, kątowniki, nadproża, elementy szalunkowe czy skrzynki roletowe). Nasz system budowy z bloczków z betonu komórkowego kompletowany jest dodatkowo za pomocą obszernego programu uzupełniającego.  

Dostarczamy materiał gotowy i przygotowany pod konkretny projekt. Dlatego prace budowlane nie wymagają czasochłonnego docinania i piłowania, pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze. Dodatkowo przygotowane przez nas narzędzia pomocnicze do obróbki, takie jak dozowniki do zaprawy czy młotki murarskie, znacząco ułatwiają pracę z pustakami LIAPLAN ®. Również murowanie przy użyciu zaprawy cienkowarstwowej umożliwia oszczędną, dokładną i szybką pracę. 

Zastosowanie pustaków systemowych LIAPLAN ® jest wszechstronne. Można z nich budować (również samodzielnie) eleganckie domy jednorodzinne, bungalowy, wille i bliźniaki oraz domy w zabudowie szeregowej, wreszcie niezwykle modne budynki piętrowe o charakterze wieży – a wszystko to energooszczędnie i ekonomicznie.

Zapoznaj się z naszą ofertą:
Cegły z gliny liasowej bez wypełnienia styropianem, przeznaczone do budowy ścian o wysokiej termoizolacyjności.

Pustaki z wypełnieniem kuleczkami Airpop w środku i najwyższymi właściwościami izolacyjnymi. Odporne na mróz, wilgoć i ogień.

Ściana klimatyczna LIAPLAN ® to komfortowy system grzewczy pozwalający na oszczędzanie energii. Poczuj przytulne ciepło.