Liaplan ® dla Architekta
Elementy budowlane, pozwalające na rozwiązanie każdego detalu architektonicznego.

Poza 4 rodzajami pustaków systemowych LIAPLAN ® oferuje bardzo rozbudowany program uzupełniający z prefabrykowanymi, dokładnymi elementami budowlanymi dla różnych detali architektonicznych. Są więc elementy szalunkowe U, cegły stropowe czy skrzynki na rolety. Oznacza to mniej pracy przy projektowaniu szczegółów wykonania. Jeśli istnieje potrzeba dotniemy, a następnie dostarczymy na plac budowy cegły do wyrównywania wysokości, cegły szczytowe czy kątowniki według wytycznych projektanta. Przy założeniu dobrego projektu w rastrze 12,5 cm wcale nie będzie konieczności docinania pustaków na budowie.

Optymalny projekt w rastrze 12,5 cm pozwala oszczędzać czas i pieniądze.

LIAPLAN ® oferuje optymalne rozwiązanie systemowe, które już w fazie projektowania pozwala zmniejszyć nakład pracy. Przy założeniu projektu w rastrze 12,5 cm nasze komponenty systemowe są do siebie optymalnie dostosowane. Od pustaków standardowych, przez narożniki, cegły krańcowe, ościeża, kątowniki, aż po nadproża okienne i drzwiowe – wszystko jest wykonane w wymiarach rastra. Dzięki temu oszczędność kosztów obejmuje zarówno projektowanie, jak i wykonawstwo.
Aby ułatwić pracę architekta, podobnie jak pracę firm wykonawczych opracujemy i dostarczymy dokładny katalog elementów budowlanych potrzebnych do realizacji danego projektu.

Projektowanie i budowanie z myślą o ochronie klimatu.
Zrównoważone budownictwo należy dziś do standardowych wymagań stawianych architektom i wykonawcom. Szczególny nacisk kładzie się przy tym na kwestie ochrony klimatu. Aby osiągnąć zadeklarowane cele klimatyczne, gospodarstwa domowe muszą zacząć oszczędzać energię. Oznacza to między innymi, że ściany budynków powinny zapewniać wysoki współczynnik izolacji cieplnej. Pustaki z keramzytu LIAPLAN ® spełniają te wymagania. Zastosowany do produkcji gliniec Liapor, cement i woda, to materiały naturalne.
Pustak LIAPLAN ® Ultra zostały nagrodzony przez niemiecki Instytut Budownictwa i Środowiska (Institut für Bauen und Umwelt e.V.) jako ekologiczny produkt roku, co oznacza, że optymalnie spełnia wszystkie wymogi w zakresie zrównoważonego budownictwa.
liaplan ekologia
LIAPLAN ® – materiał dla wszystkich.

Dzięki doskonałym właściwościom pustaków LIAPLAN ® można je stosować w całym domu – od piwnicy do poddasze. Niewielki stopień wchłaniania wody sprawia, że pustaki dobrze nadają się na warstwę kontaktową z ziemią, np. przy wznoszeniu ścian zewnętrznych piwnicy. Wysoka odporność pustaków LIAPLAN ® na ściskanie sprawia, że dobrze nadają się one na budynki wielokondygnacyjne. Do ścian zewnętrznych stosuje się wysokoizolacyjne pustaki z serii Ultra. Elementy programu uzupełniającego także są wykonane z surowca LIAPLAN ®.

Zapoznaj się z naszą ofertą:
Cegły z gliny liasowej bez wypełnienia styropianem, przeznaczone do budowy ścian o wysokiej termoizolacyjności.

Pustaki z wypełnieniem kuleczkami Airpop w środku i najwyższymi właściwościami izolacyjnymi. Odporne na mróz, wilgoć i ogień.

Ściana klimatyczna LIAPLAN ® to komfortowy system grzewczy pozwalający na oszczędzanie energii. Poczuj przytulne ciepło.